piątek, 5 stycznia 2018

Najlepsze filmy 2017

Cześć,
dzisiaj chciałabym zrobić małe podsumowanie filmów, które obejrzałam w 2017. Nie będą to filmy, które miały swoją premierę w ubiegłym roku, ale które obejrzałam w 2017.
Chciałabym tylko podkreślić, że listę filmów obejrzanych w poprzednim roku zrobiłam dzisiaj, przygotowując tego posta. Dlatego mam nadzieję, że nie pominę żadnych ważnych dla mnie filmów.

Wyróżnienie dla:
  • Kong:Wyspa Czaszki za przepiękne zdjęcia;
Podobny obraz
  • Spider-man: Homecoming &Wonder Woman  najlepsze filmy dla rozrywki; 
   • Najdłuższa podróż to film niezwykle ciekawy toczący się na dwóch płaszczyznach i zasługuje na nagrodę za wspaniały melodramat;

  •  Duma i uprzedzenie uwielbiam ten film, jest on bardzo prosty, ale bardzo łatwo przywiązałam się do głównych bohaterów;


Star wars: Ostatni Jedi to film, który bardzo mi się podobał mimo to chciałabym go obejrzeć jeszcze raz, ale na chłodno. Ponieważ na ten moment uważam, że nowe Star Warsy, są jest niemalże bez wad. Uważam, że wynika to z tego, że bardzo się na niego nakręciłam.


1. Przełęcz ocalonych reż. Mel GibsonNiesamowita opowieść o odwadze i poświęceniu. Akcja toczy się przed i w trakcie drugiej wojny światowej. Film ten jest o Desmondzie Dossie, który trzyma się swoich zasad nawet w obliczu wojny.
Historia poruszyła mnie w szczególności, dlatego że jest opowieścią o niesamowitym człowieku, którą każdy powinien poznać. Niestety film nie jest dla wszystkich, ponieważ zawiera wiele scen drastycznych (np. ukazanie zbezczeszczonych zwłok).

2. Bogowie reż. Łukasz Palkowski
Jest to film polski. Jestem z tego pokolenia, które nie oglądała tych dobrych starych polskich filmów. Moja opinia o polskim kinie była zła, przynajmniej źle myślałam o tych polskich filmach, o których słyszałam, bo szczerze mówiąc nigdy jakoś nie interesowałam się polską kinematografią. 
Film Bogowie zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Ten film wciąga. Świetna historia lekarza, który  stara się zrobić coś dla świata, choć niewiele potrafi zrobić nawet dla własnej żony. Zbigniew Religa jest kardiochirurgiem i próbuje dokonać jako pierwszy w Polsce przeszczepu serca, a w tym filmie obserwujemy działania, które mają doprowadzić go do tego celu.
Najbardziej podobała mi się gra aktorska Tomasza Kota, który wcielił się w głównego bohatera.  


3. La, la land reż. Damien Chazelle

To film, który jest dość kontrowersyjny, ponieważ wielu osobom on się nie spodobał, ale moim zdaniem jest wart uwagi. Co mnie w tym filmie podobało? Zdjęcia, główni bohaterowie, wielowymiarowa historia, którą można interpretować na parę sposobów, gra aktorska na najwyższym poziomie, piosenki i choreografie.

4. Dunkierka reż. Christopher E. Nolan
Niektórzy uważają, że ten film jest nudny, ale dla mnie jest wyjątkowy. Co prawda nie ma w nim wielu dialogów, nie ma w nim wartkiej akcja, ale ten film trzyma w napięciu. Polecam ten film wszystkim, którzy lubią dobre zdjęcia, muzykę i temat w filmach.


 5. Ukryte działania reż. Theodore Melfi

Ten film o afroamerykankach z NASA z czasów gdy w USA była powszechna segregacja rasowa bardzo mi się podobał. Ten film ma świetny przekaz, wspaniale odegranych bohaterów i porusza wiele ciekawych tematów. Naprawdę bardzo go wam polecam.To wszystkie filmy, o których chciałabym wam powiedzieć. Mam nadzieję, że to moje małe filmowe podsumowanie przypadło wam do gustu i proszę, abyście w komentarzach pisali jakie są wasze ulubione filmy obejrzane w roku 2017.

Założyłam też specjalnie dla was konto na instagramie, żebyście mogli być na bieżąco z tym co w danej chwili u mnie się dzieje. Możecie znaleźć mnie pod nazwą: zu_books

Do następnego <3

Zuzia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz