środa, 15 czerwca 2016

Magnus Chase i bogowie Asgardu: Miecz lata Rick Riordan/ rezenzja 
Tytuł: Magnus Chase i bogowie Asgardu: Miecz lata


Autor: Rick Riordan


Seria: Magnus Chase i bogowie Asgardu


Tom: I


Narracja: pierwszoosobowa


Wydawnictwo: Galeria Książki


Opis (mój):
Magnus Chase jest sierotą, ma 16 lat i ukrywa się przed Bostońską policją i kuratorami. Jego matka zginęła w pożarze, a ojca nigdy nie spotkał. Jego życie toczy się na ulicach miasta, za towarzyszy mając jedynie Hearthstona i Blitzena. Pewnego dnia odnajduje go wuj Randolf, który opowiada o bogach jak o prawdziwych istotach i powierza mu zadanie.Chłopak ma odnaleźć magiczny miecz. Czy to co opowiada mu wuj jest prawdą? Kim jest ojciec Magnusa? Jakie będą skutki odnalezienia tajemniczego miecza? (o ile w ogóle zdoła go odnaleźć)   
WITAJCIE oto nowy post i przychodzę do was z książką w której zakochałam się od pierwszego wejrzenia!!!
Zacznijmy od pierwszej rzeczy, która rzuca się nam w oczy, a mianowicie okładka . Przyznajcie szczerze, że jest ona REWELACYJNA. John Rocco naprawdę wykazał się tą ilustracją. Niesamowite przejście kolorystyczne oraz WILK w przepięknych błękitach, prezentują się naprawę okazale.

Po drugie treść, która jest zawarta w tej książce jest tak oszałamiająco nieziemska, że aż trudno się od niej oderwać.

Magnus Chase jest bardzo dobrze wykreowaną postacią, NIE przypomina Percy'ego Jacksona. Magnus jest postacią z krwi i kości dowcipną, potrafiącą zadbać o siebie, wrażliwą i tolerancyjną oraz ma w sobie to coś, co trudno opisać słowami. Po prostu jest niezaprzeczalnie wyjątkowy.

Akcja jest rozwinięta od SAMEGO początku, aż po koniec. Z kolejnym zdaniem czerpiemy wiedzę na temat wierzeń wikingów.

W książce przewija się wielu bohaterów, m.in. córka Lokiego, Elf, Krasnolud i umarli wojownicy z Walhalii, Loki, Thor, czy Odyn.

Dzięki tej książce możesz zaczerpnąć bogatej wiedzy na temat mitologii nordyckiej. Na końcu książki pojawia się również słowniczek, który wyjaśnia wszystkie niezrozumiałe pojęcia oraz opisuje i przedstawia wszystkie dziewięć światów.


Książkę polecam WSZYSTKIM jest ona źródłem pozytywnej energii, wiedzy i dobrej zabawy, więc czym prędzej pędźcie do pierwszej, lepszej księgarni i zaopatrzcie się w tą niesamowitą powieść.

Chciałabym, również napomnieć, że w październiku 2016 roku, będzie premiera II tomu serii o Magnusie.  Magnus i bogowie Asgardu: Młot Thora prezentuje się w ten sposób:

Ocena:

★★★★★★★★★★


Na koniec parę moich zdjęć z książką:

 

  wykorzystane:
klik 

4 komentarze:

 1. Kocham Riordana, ale do Magnusa jeszcze nie doszłam :) Mam nadzieję, że już niedługo znajdzie się na mojej biblioteczce i będę mogła go przeczytać, tak samo jak Apollo :) I jeżeli książka ma w sobie tyle pozytywnej energii to jest MUST-READem wakacyjnym :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo za komentarz, jesteś pierwsza. <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Czuję się upokorzona i strasznie jest mi wstyd, ale... nie czytałam jeszcze nic Ricka Riordana! To musi się zmienić! I to natychmiast!! Jeszcze po twojej recenzji... Brak słów, co ja robię ze swoim życiem :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Supi blog <3, bardzo przydatna recenzja, muszę kupić książkę, bo bardzo mnie zachęciłaś...na pewno będę czytać twój blog :)

  OdpowiedzUsuń